S důrazem na lehkost a celistvost

Monumentální, a přitom pokorná, přirozeně navazující na své okolí. Z jedné strany lemována Podolským schodištěm, obestřena zahradou, která jí dodává na lehkosti. Taková je Villa Gallery.

Tvarosloví domu navrženo tak, aby kopírovalo reliéf pozemku.

Dynamicky členěná hmota zaujme velkoryse prosklenými plochami a lodžiemi zapuštěnými do přední fasády domu, do zahrady pak vystupují vstříc zeleni pohodlné balkony. Na čtyřech podlažích se ukrývá pouhých devět bytů, které nabídnou bydlení splňující ty nejpřísnější nároky na životní úroveň.

Dynamika mezi domem a uměním

Život pod Vyšehradskou skálou

Jiří a Petra Šaldovi

Developeři projektu

Slovo developera

Pozemek na pravém břehu řeky Vltavy v dochozí vzdálenosti od Vyšehradu a v těsném sousedství Podolských schodů nás zaujal na první pohled. Od počátku jsme pracovali s představou bytového domu s malým počtem bytů, který bude respektovat charakter okolní zástavby. Výhled z Podolských schodů lemujících parcelu jsme ve spolupráci se zahradními architekty z atelieru Flera a uměleckým sochařem Jakubem Flejšarem přijali jako výzvu a část zelené střechy domu vyčlenili soudobému umění – moderně pojaté alternativě osudu slavného Šemíka, který je s lokalitou neodmyslitelně spjatý.

Podlipný Sladký architekti

www.psarchitekti.cz

Slovo architektů

Projekt Villa Gallery je ztělesněním prémiového městského bydlení. Viladům je navržen jako dvě vzájemně posunuté kvádrovité hmoty – díky tomu lépe navazuje na sousední objekty a v rámci vilové čtvrti má příjemné měřítko. Velkoformátová okna dům otevírají vstříc ulici i zahradě. Jižní fasáda je plasticky členěná prostornými zapuštěnými lodžiemi, severní fasáda orientovaná do zahrady je doplněna horizontálními liniemi prostorných balkónů. V posledním podlaží domu se nachází střešní penthouse s prostornou pobytovou terasou, která poskytuje jedinečný komfort a soukromí. Přímo z bytu je navíc možné vystoupit na střechu domu s vyhlídkovou terasou.

Objevte život
ve Villa Gallery